אודות הענף

ספורט אלקטרוני (נקרא גם: "גיימינג תחרותי") הוא המושג המתאר את ענף הספורט הכולל את תחרויות משחקי הוידאו המאורגנות. תחרויות אלו נערכות בין מקצוענים ("גיימרים תחרותיים") אך ישנן תחרויות הנערכות כל העת בין חובבים.

הענף בנוי ממספר גדול מאוד של משחקים שנחשבים ככותרי ספורט אלקטרוני, בעיקר מסוגות משחקי הוידאו אסטרטגיה בזמן אמת (RTS), משחקי לחימה, יריות מגוף ראשון (FPS), וזירת קרב מרובת-משתתפים (MOBA). טורנירים בענף הספורט האלקטרוני נערכים באצטדיוני הספורט הגדולים בעולם, ומושכים מיליוני צופים בשידור חי בטלוויזיה ובאינטרנט. טורנירים אלו מציעים פרסים לזוכים בגובה של עשרות מיליוני דולרים.

השוני המהותי בין ספורט אלקטרוני לספורט "מסורתי" הוא שמשחקי הגיימינג התחרותי משוחקים באמצעות שימוש בטכנולוגיות דיגיטליות כגון מחשב אישי, קונסולות משחקים, תוך שימוש ברשת וחשמל. עם זאת, ממש כמו בכל ענף ספורט אחר, נדרשות יכולות מנטליות בתחום, גישה המעודדת ניצחון ותחרותיות והיכולת ליישם טקטיקות, כמו גם יכולות פיזיות הכוללות שימוש זריז ומדויק בבקרי השליטה.

כיום הספורט האלקטרוני מוכר ע"י עשרות מדינות ברחבי העולם כענף ספורט תחרותי, ומהווה ענף ספורט של הדור הצעיר המושך אליו עשרות מיליוני מעריצים מכל רחבי העולם.